Colors: Green Color

Portieri i kombëtares së Kosovës, Arijanet Muriq, është përzgjedhur në ekipin më të mirë U21 në Premier League, nga “Goal”. “Ka qenë një sezon i mirë për Arijanet Muriqin. Në moshën 20-vjeçare, zgjodhi të luajë dhe më pas debutoi për Kosovën dhe fitoi Premier League me Manchester Cityn.

Pavarësisht zhgënjimit prej eliminimit nga Liga e Kampionëve, Barcelona ka vendosur të konfirmojë trajnerin Ernesto Valverde në pankinë, të paktën edhe për sezonin e ardhshëm.

Spanjoplli mori drejtimin e katalanëve në verën e 2017-ës dhe ka fituar dy tituj kampionë radhazi, ndërsa për ta konfirmuar për një tjetër sezon, ka menduar presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu.

Flash Lajme