Colors: Green Color

Danimarka është kombëtarja e radhës që është ndalur në tempullin e futbollit, në ‘Fadil Vokrri’.Kombëtarja e Kosovës me një paraqitje tjetër të mirë, ka arritur të ndalë në barazimin 2:2 Danimarkën, e cila zë vendin e 10 në renditjen e FIFA-s.Vlen të ceket se ‘Dardanët’ kanë pasur dy herë epërsinë në këtë ndeshje, dhe se mysafirët golin që i shpëtoi nga humbja e shënuan vetëm në minutën e 91’.

Qeveria e Futbollit Europian, UEFA vendosi të mos e privojë Cristiano Ronaldon nga ndeshja e ardhshme në Ligën e Kampioneve.

Komisioni i Disiplinës në UEFA gjobiti portugezin e Juventus me 20 mijë Euro por nuk e sanksionoi me një masë më të rëndë për festimet e ekzagjeruara në kualifikimin e bardhezinjve në dëm të Atleticos së Madridit.

Flash Lajme