Colors: Green Color

Donis Avdijaj përfundon në radarin e skuadrës së Juventusit. Pas Schalkes, që nuk besoi më te djaloshi, dyert e Sturm Graz u hapën për të, ndërsa më pas Roda dhe tani Willem II: 8 gola dhe 6 asiste në 17 ndeshje mes Eredivise dhe kupës kombëtaren kanë kthyer disi në nivelet e dikurshme fantazistin.

Mbrojtësi shqiptar i Napolit, Elseid Hysaj pritet që të largohet nga skuadra e tij gjatë merkatos së janarit.

Pas fjalëve të ashpra të agjentit të shqiptarit, për sjelljen e Ançelotit, duket se edhe qëndrimi i Hysajt tek Napoli është drejt fundit.

Flash Lajme