Colors: Green Color

Kosova vijon të bëjë paraqitje fantastike, duke barazuar 2-2 me Danimarkën në miqësoren e zhvilluar sonte në mbrëmje. Dardanët zhbllokoi rezultatin në minutën e 41-të, kur qendërmbrojtësi Amir Rrahmani kërceu më shumë se të gjithë në zonë dhe shënoi me një goditje të bukur me kokë, duke çuar skuadrën në dhomat e zhveshjes, me epërsinë e një goli.

“New York Times” ka publikuar një artikull “bombë ‘përmes së cilit shkruan se ylli i Juventusit, Kristiano Ronaldo do të arrestohet nëse shkel tokën amerikane.

Verën e ardhshme, mbahet “Internacional Cup”, dhe për këtë Juventusi duhet të udhëtojë në SHBA, por duket se pikërisht Ronaldo do të bëhet shkak që ndeshjet të luhen në një vend tjetër.

Zidan ka një ëndërr për mesfushën e Real Madridit dhe ajo ëndërr është Pol Pogba. Pas fjalëve të ëmbla që mesfushori francez lëshoi dje nga grumbullimi i përfaqësueses së “gjelave” në Klerfonten, mediat tashmë po mendojnë skenarin sesi Reali i Madridit do të arrijë të bëjë për vete lojtarin e Mançester Junantid.

Flash Lajme