Revista e famshme ekonomike “Forbes” ka publikuar sot listën me 10 pronarëve më të pasur të klubeve, bashkë me pasurinë përkatëse të tyre.

Andrea Agnelli i Juventusit dhe Zhang Jindong i Interit bëjnë pjesë në 10-shen e parë, ndërsa në krye janë pronarët e dy klubeve që nuk është se janë shumë të suksesshme.

/ Dardania.com

Foto 1 nga 11

1. Carlos Slim (Real Oviedo) – 59.2 miliardë dollarë

Flash Lajme