Mbrojtësi i Kombëtarës së Shqipërisë, Elseid Hysaj, është pranë transferimit tek Atletico Madrid.

Ky lajm u bë i ditur nga gazeta italiane La Repubblica.

Sipas kësaj është arritur marrëveshja mes Napolit dhe klubit nga kryeqyteti spanjoll.

Nuk jepen detaje të marrëveshjes mes mbrojtësit shqiptar dhe Los Colchoneros, shkruan Supersport.al.

Zyrtarizimi i Hysajt tek Atletico pritët të bëhet në ditët në vazhdim.

Flash Lajme