La Liga këtë sezon premton një kampionat spektakolar, pasi tri gjigantët, Real Madrid, Barcelona dhe Ateletico Madrid kanë bërë investime të rëndësishme në merkato.

Kur kanë mbetur edhe një muaj nga përfundimi zyrtar i transferimeve të verës, lëvizjet deri më tani nuk kanë qenë të pakta.

Barcelona rrëmbeu Griezmann dhe De Jong, Reali Hazard dhe Luka Jovic, ndërkohë që Atletico deri më tani ka rrëmbyer Joao Felix dhe Trippier.

Përforcimet nuk do të ndalen këtu pasi deri në fund të verës, mund të shohim edhe Pogba-n te Reali, James Rodriguez te Atletico dhe Neymar te Barcelona. Valverde, Simeone dhe Zidane duket se do të kenë në dizposicion skuadra të mbushur me yje. /R.Lika-Koha Jone/

Flash Lajme