Në Stamboll ka nisur finalja e Superkupës  së Europës mes fitueses së Champions League, Liverpoolit dhe fitueses së Europa League, Chelsea-t.

Liverpool-i e ka fituar tre herë trofeun e Superkupës së Europës, në vitin 1977, 2001 dhe 2005.

Ndërkohë Chelsea e fitoi këtë trofe në vitin 1998 dhe e ka humbur në dy finalet në vitet 2012 dhe 2013.

LIVERPOOL-CHELSEA 1-1

36’ GOOL 1-0 Blutë e Londrës më në fund kanë arritur që të gjejnë golin e avantazhit me Giroud që shënon pas një pasimi të artë të Pulisic

48 GOOL 1-1 Liverpooli ka gjetur menjëherë golin e barazimit në fillimin e fraksionit të dytë. Firminho shërben mjaft mirë për Mane, që me portën e boshatisur e ka të thjeshtë gjetjen e golit të barazimit.

Flash Lajme