Ditën e sotme nis kampionati italian i futbollit. Ky kampionat mjaft i ndjekur edhe në vendin tonë do ta hapë siparin me ndeshjen mes Juventusit dhe Parmës në orën 18:00.

Ndërkohë në mbrëmje do të zhvillohet takimi i radhës mes Fiorentinës dhe Napolit.

Juventusi vijon të jetë një nga skuadrat favorite për titullin kampion, ndonëse nuk qëndrojnë pas në garën për trofeun dhe Interi me Napolin.

Flash Lajme

Më të lexuarat