Do luhet në stadiumin “Stade de France” takimi mes Francës dhe Shqipërisë, i vlefshëm për javën e 5-të të grupit H kualifikues të Euro 2020.

Kombëtarja kuqezi vjen optimiste në këtë takim, pas fitores së arritur në “Elbasan Arena” ndaj Moldavisë me shifrat 2-0.

Ndërkohë, Franca vuan mungesën e lojtarëve kyç gjatë edicionit të fundit të Kupës së Botës, trofe të cilin e fitoi në fund të kompeticionit. Kylian Mbappe, Paul Pogba dhe Kante janë vetëm disa nga emrat që Didier Deschamps nuk do të ketë në dispozicion për këtë duel.

Rezultati momental është 0-0.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

Gabim trashanik në kryeqytetin francez. Ngatërrohet himni i Shqipërisë.

Formacionet zyrtare: 

Franca: Lloris, Pavard, Varane, Lenglet, Hernandez, Tolisso, Matuidi, Lemar, Griezmann, Coman, Giroud

Shqipëria: Strakosha,  Ismajli, Mavraj, Djimsiti, Hysaj, Ramadani, Abrashi, Roshi, Bare, Uzuni, Balaj

Flash Lajme

Më të lexuarat