Mbrëmjen e sotme do të luhen ndeshjet e para të UEFA Champions League për sezonin 2019-2020.

Dueli që premton spektakël është ai i “Signal Iduna Park”, mes Borussia Dortmund dhe Barcelonës.

Ndërkohë, dy ekipet kanë zbuluar formacionet zyrtare për këtë 90 minutësh, ku bie në sy aktivizimi i talentit, Ansu Fati që prej minutës së parë.

Formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund- Barcelona

Benfika-Leipzig

Napoli-Liverpool

Salzburg-Genk

Chelsea-Valencia

Ajax-Lille

Flash Lajme

Më të lexuarat