????????????????????????????????????

Kosova U-17 ka arritur që të marrë një rezultat befasues në ndeshjen e parë kualifikuese të Europianit të kësaj grupmoshe Estoni 2020. “Dardanët” e vegjël barazuan 1-1 në Holandë me përfaqësuesen e këtij vendi, që është dhe kampionia në fuqi e turneut.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e shënuar nga Jimenez, në minutën e 10-të, ndërsa golin për Kosovën e shënoi Bleron Ademi në minutën e 59-të.

Në kuadër të Grupit 12, Kosova do të luajë me Slloveninë më 12 tetor dhe me Uellsin më 15 tetor. Interesant ishte fakti se dominimi i skuadrës së “tulipanëve” ishte evident, pasi mbajtën 90 për qind të zotërimit të topit,  ndërkohë që bënë 21 gjuajtje, kundër 1 të “Dardanëve”.

Flash Lajme

Më të lexuarat