Brazili nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 1-1 në miqësoren ndaj Senegalit. “Seleçao”  zhbllokuan rezultatin që në minutën e 9-të. Gabriel Jesus shërben një top magjik për Firminhos, i cili me një goditje të thjeshtë e dërgon topin në trekëndësh.

Neymar dhe yjet e tjerë të Brazilit krijuan mundësi të mira, por nuk do të arrinin që të shënonin sërish. Në minutën e parë shtesë, Mane shpërthen në zonë, duke arritur që të fitonin një penallti, pasi u pengua nga Marquinhos.

Flash Lajme

Më të lexuarat