Kosova ka arritur të marrë një fitore mjaft të rëndësishme në shtëpi, aty ku ka mundur me rezultatin 2-0 skuadrën e Malit të Zi. Të dy golat, janë shënuar në pjesën e parë ndërkohë që skuadra e drejtuar nga Challandes nuk e ka vënë në diskutim për asnjë moment fitoren në një takim të dominuar në çdo aspekt.

Fillimisht ishte Rrahmani ai që shënoi dhe më pas Muriqi realizoi golin e dytë. Sakaq, vendasit kishin momente të tjera të pastra për të shënuar por nuk kanë arritur të gjejnë rrugën e rrjetës.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All