Stefano Sensi ndalet sërish. Mesfushori i Interit është dëmtuar përsëri, pasi zbriti në fushë në pjesën e dytë ndaj Borussia Dortmundit, pas një mungese prej disa ndeshjes.

Mediat pranë klubit zikaltër konfirmojnë se Sensi pritet të kryejë disa ekzaminime të tjera për të vendosur më pas nëse do të jetë apo jo ndaj Veronës, pasi zikaltrit nuk duan ta rrezikojnë, duke qenë se më pas vijnë dy javë pushim.

Nëse do të konfirmohet mungesa e Sensit, atëherë do të shtohen telashet për Conten, që ka të dëmtuar edhe Roberti Gagliardinin në mesfushë dhe do të detyrohet të aktivizojë nga minuta e parë treshen Brozoviç-Barella-Vecino.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All