Kampioni i Europës në fuqi, i pari në Premier League. Asnjë nuk mund të ndalë Jurgen Klopp, por është një stadium, i cili nuk i sjellë aspak fat strategut të njohur.

Zbulimin e ka bërë vetë trajneri gjerman në një deklaratë të dhënë për FIFA-n, duke treguar problemet që ka pasur në stadiumin e Sevillas.

“Nuk jam i sigurt se cili është stadiumi më i bukur, por nuk kam dyshime për atë që urrejë më shumë. Ai është i Sevillas. Atmosfera atje është e çmendur. Bëhen së bashku në fushë tifozë e futbollistë.

Klopp në fakt nuk ka një eksperiencë pozitive në këtë stadium, pasi ka pasur rezultate të mira me 3 ekipet që ka drejtuar: Mainz, Dortmund dhe Liverpool. /Koha Jone/

Image result for klopp sanchez pijuan

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All