Edy Reja do të vijojë të jetë në krye të Shqipërisë! Trajneri italian ka gjetur akordin me presidentin Armand Duka dhe do të vazhdojë me ekipin tonë dhe për fushatën e radhës të UEFA Nations League, por dhe për eliminatoret e kampionatit botëror.

Presidenti Duka dhe trajneri italian pas një bisede të gjatë kanë gjetur akordin mes tyre dhe kanë vendosur që të zgjasin bashkëpunimin.

Procesi Sportiv në “Facebook” shkruan se kontrata e re do të jetë 4-vjeçare. Ai do të përfitojë rreth 1.2 milion euro për kontratën që e lidh me kuqezinjtë deri në vitin 2023.

Reja pritet të përfitojë rreth 300 mijë euro në vit. Strategu italian pritet që ta mbyllë karrierën e trajninut në kombëtaren tonë.

Flash Lajme

Më të lexuarat