Derbi Partizani-Tirana do t luhet më 13 dhjetor, ora 19:00, në luksin e impiantit modern “Air Albania”. Kapaciteti prej më shumë se 21 mijë vendesh heq stresin e pamundësisë së gjetjes së një bilete për tifozët e të dyja skuadrave.

Partizani nuk do të ketë në përbërje për sfidën me bardheblutë Bruno Telushin, i ndëshkuar më karton të kuq ndaj Bylisit, por as bardheblutë nuk janë më mirë, pasi Ahmataj nuk do të ketë në dispozicion as Cale e as Dungën.

Në dyshim janë Tefik Osmani, Edon Hasani dhe Cobbinah, që u detyruan të lënë para kohe ndeshjen për shkak të probleme fizike. Përtej mungesave dhe problemeve që kanë ekipet respektive, derbi mbetet derbi dhe pritet të dhurojë emocione të shumta.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All