Roma nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 ndaj Wolfsberger, por sërish e mbylli në vendin e parë Grupin J. Perotti zhbllokoi sfidën në minutën e 7-të, por 3 minuta më pas Florenzi shënoi në portën e tij.

Dzeko rikthehu sërish në avantazh Romën, ndërkohë që Weissman do të barazonte për rezultatin historik për ekipin austriak.

Manchester United ndërkohë fitoi 4-0 ndaj AZ Alkmar. Dy gola të Greenwood, një i Young dhe një nga Mata duke e mbyllur në vendin e parë. Porto mori një fitore spektakolare 3-2 ndaj Feynoord. Diaz, Malacia dhe Soares ishin heronjtë e skuadrës portugeze që u kualifikua si e para në grup.

32 EKIPET E KUALIFIKUARA

Image

Image

Tags:RomaUnited

Flash Lajme

Më të lexuarat