ModricVazhdon të jetë njëra nga temat më të përfolura sa i përket tregut të transferimeve.Fjala është për çështjen e mesfushorit fenomenal të Real Madridit, Luka Modric, shkruan GazetaBlic.Kroati po lidhet vazhdimisht me një kalim të mundshëm te Interi, derisa kampionët aktual evropian po mundohen me të madhe që ta mbajnë në skuadër.

Prestigjiozja spanjolle AS ka frikësuar sonte ekipin mbretëror, pasi në një artikull të botuar ka thënë se ish anëtari i Tottenhemit po dëshiron largimin nga Santiago Bernabeo, dhe kjo është arsyeja pse ai nuk ka rinovuar.Gjithsesi, verën e ardhshme pritet të mësohet destinacioni i tij i rradhës.

Flash Lajme