Elmir Asani nga sot është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut. Asani u bashkua ditën e djeshme me ekipin në Durrës, ku është prezantuar me grupin dhe stafin teknik. Mesfushori u aktivizua në miqësoren ndaj Bylisit, ku zhvilloi një paraqitje mjaft pozitive si dhe shënoi golin e parë të sfidës.

Pas testit miqësor, Asani së bashku me presidentin Ardjan Takaj kanë firmosur kontratën që e lidh 23-vjeçarin për 3 vitet e ardhshme me kampionët në fuqi të Superiores.

Asani luan në krahun e djathtë të mesfushës ndërkohë që në karrierën e tij ka luajtur për Vojvodinën, Zemunin dhe Vozdovacin në Superligën e Serbisë, ku është aktivizuar në total 62 ndeshje.

KARRIERA:

2014–2015 / Vojvodina: 14 ndeshje

2015–2017 / Vozdovac: 25 ndeshje

2017–2018 / Fk Zemun: 23 ndeshje

2018 / Mauerwerk: 8 ndeshje

Flash Lajme