Real Madrid fitoi 3-1 në “Wanda Metropolitana” kundër Atletico Madrid, në një ndeshje që prodhoi shumë polemika për shkak të arbitrimit. Skuadra e Diego Simeones pretendon se është gjykuar padrejtësisht të paktën në tre raste të cilat i ka publikuar në rrjetet sociale.

Vincius Junior fitoi një penallti, por ndërhyrja ndaj tij fillon jashtë zone dhe pse rënia është brenda zone. Për arbitrin është penallti, për faktin e thjeshtë sepse faulli është në vazhdim dhe akordohet penallti.

Në pjesën e dytë është Alvaro Morata që niset nga një pozicion i dyshimtë dhe shënon gol për Atletico Madrid. VAR ndërhyn dhe anulon golin për pozicion jashtë loje. Në rastet e diskutueshme është edhe një dyluftim i Casemiro me Moratë brenda në zonë.

Flash Lajme