Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi kërkon që skuadra e tij të rikthehet te fitoret pas 6 humbjeve radhazi në kampionat. Në konferencën për shtyp përpara sfidës ndaj kurbinasve numri 1 i stolit të korçarëve foli për momentin jo që po kalon skuadra për prurjet e reja të merkatos së dimrit.

“Sigurisht pas këtyre rezultateve, çdo ndeshje është e vështirë, ka koefiçent të lartë vështirësie. Duhet të bëjmë maksimumin që nesër të rikthehemi te fitorja. Kemi pasur një ndeshje kupe në mesjavë dhe seancat stërvitore kanë qenë me më pak ngarkesë, sepse edhe në kupë futëm të gjithë lojtarët që vendosëm të ishin të gatshëm dhe në funksion të ndeshjes së nesërme. Është një ndeshje e vështirë, kemi punuar gjatë gjithë javës. Duhet të japim 100% për tu rikthyer te fitorja. Kjo na shërben për vazhdimësinë, për anën psikologjike, sepse shumë nga lojtarët janë të rinj dhe kjo ndikon te ata. Kështu që do të jetë një ndeshje e rëndësisë së veçantë nesër.

Po ti bësh një rezyme sezonit, na janë larguar lojtarë. Lojtarët që erdhën në janar janë duke u rritur gradualisht. Disa do jenë në fushë nesër. Kemi një skuadër të re, kemi emra të rinj, një skuadër e re në funksion të vazhdimësisë, por dhe të aktualitetit.

Problemet me gjetjen e golit? Që të fitosh një ndeshjes duhet të fitosh. Kemi provuar gjatë gjithë kohe, por nuk kemi qenë agresiv. Duhet pak dhunë sportive, më shumë egërsi. Na del për detyrë nesër që t’i bëjmë të gjitha këto, sepse pa shënuar nuk fiton. Duhet të sulmojmë me forca të shumta, pa harruar dhe prapavijën që duhet të jemi të kujdesshëm.

Formacioni është pak i vështirë për tu zbardhur, sepse kemi dhe disa dilema. Nëse me Kastriotin mendova se do ishte një skuadër e plotë, nesër do kemi sërish mungesa për arsye dëmtimi dhe arsye familjare. Duke u bashkangjitur dhe problemet e të huajve, do mundohemi të bëjmë një përzgjedhje në funksion të ndeshjes dhe të kundërshtarit”, deklaroi Shehi.

Flash Lajme