Manchester City ka shpartalluar 6-0 Chelsea-n, një humbje që ka çmendur trajnerin Maurizio Sarri. Edhe pse ai njihet për simpatinë reciproke që ka për Sarrin, sërish ka bërë një veprim të turpshëm në fundin e ndeshjes.

Pep Guardiola ishte nisur në drejtim të italianit pas fërshëllimës së fundit, Sarri bëri sikur nuk e shikoi dhe vazhdoi të shkonte drejt tunelit.

Guardiola u befasua nga reagimi i ish-trajnerit të Napolit, megjithatë ishte ndihmësi i Sarri-t, Zola, ai që ka shkuar për të përshëndetur.

Flash Lajme