Real Madridi nuk ka nevojë të nënshkruajë një sulmues të ri, thotë presidenti i klubit Florentino Perez, pasi ata kanë numrin më të mirë nëntë në botë me Karim Benzema, ka thënë ai për Marca përcjell ORAinfo.

Supremo i Los Blancos ka hedhur poshtë zërat se Reali dëshiron ta transferojë një sulmues të ri, duke vlerësuar Benzemen si lojtar kyç.

“Kam lexuar dhe dëgjuar në disa media për vitet që Madridi duhet të nënshkruajë një sulmues, kur realiteti tregon qartë se Karim Benzema është më i miri përpara në botë”, deklaroi Perez

Flash Lajme