Shqipëria ka publikuar listën për dy takimet e marsit ndaj Turqisë dhe Andorrës. Ndryshe nga takimet e mëparshme në Ligën e Kombeve, Panucci nuk ka guxuar që të ftojë emra të rinj që po bëjnë mjaft mirë me ekipet e ture.

Emanuele Ndoj është padyshim surpriza më e madhe, pasi talenti që luan në ekipin e Brescias në Seria B, po kalon një sezon magjik, duke shënuar gola dhe duke qenë shpesh herë protagonist. Ai madje ka fituar edhe vëmendjen e mediave italiane.

Më 1 mars “La Gazzetta dello Sport” i dedikoi një speciale mesfushorit të kombëtares sonë, pas golit “Alla Del Piero” që shënoi ky i fundit ndaj Padovas.

Speciale e “Gazzetta dello Sport”: Ndoj, një yll i ri po rritet te Brescia

Flash Lajme