Manchester United's Norwegian caretaker manager Ole Gunnar Solskjaer (C) celebrates with his players on the pitch after the English Premier League football match between between Cardiff City and Manchester United at Cardiff City Stadium in Cardiff, south Wales on December 22, 2018.
- Manchester United won the game 5-1. (Photo by Geoff CADDICK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

Manchester United po kalon një moment të mirë në këtë pikë të sezonit.Kualifikimi në çerekfinalen e Champions League dhe ngjitja në tabelën e renditjes ka shtuar ”oreksin” e tranjerit Ole Gunnar Solskjaer.

Tekniku norvegjez ka përpiluar listën e dëshirave për t’i afruar në ”Old Trafford” gjatë merkatos së verës. Sipas ”Daily Mirror”, emra si Toby Alderweireld, Jadon Sancho dhe Philippe Coutinho i janë kërkuar bordit drejtues për t’i vendosur në urdhrat e tij para sezonit të ardhshëm.

Për kartonin e Coutinho, Barcelona kërkon 100 milionë euro, ndërsa vlera e mbrojtësit të Tottenham, Alderweireld përllogaritet në rreth 36 milionë euro. Jadon Sancho mund të lë Borussia Dortmund për tu transferuar në Angli për një shifër që nuk është më pak se 100 milionë euro.

Paraqitjet e skuadrës pas ardhjes së Solskjaer duket se kanë bindur drejtuesit e “djajve” që t’i ofruar një kontratë të re norvegjezit, që erdhi në “Old Trafford” pas largimit të Jose Mourinho. / E.G.

Flash Lajme