Çelsi, Valencia e Napoli janë tre skuadrat e para që janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League.

Çelsi ka mundur Dinamon e Kievit në Ukrainë, me një rezultat imponues 5-0.

Napoli është mposhtur me shifrat 2-1 në Salcburg nga Red Bulli vendës, por kjo humbje ishte e padëmshme për skuadrën e Ançelotit, që kishte fituar sfidën e parë 3-0 dhe kaloi pa shumë dëme më tej.

Valencia u kualifikua pasi barazuan në shtëpinë e Krasnodarit ./ Dardania.com

Flash Lajme