I ka ndodhur Besnart Celinës, shqiptarit nga Kosova që luan për radhët e Suonsit në kampionatin anglez të ligës së dytë që të bëhet protagonist me një ngjarje që do ta mbajë mend gjatë.

Jesus #WBASWApic.twitter.com/Nb0svguHrb

— Luke bidder (@lukebidder) March 13, 2019

Celina mori përsipër të ekzekutonte një penallti që do mund të barazonte rezultatin në sfidën e fituar 3-0 nga rivalët e Uest Bromuiç, por tentativa e tij për një “panenka” është kthyer në atë që tifozët dhe mediat angleze e kanë pagëuar si më të keqe të historisë.

Flash Lajme