Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka përgatitur një listë të lojtarëve të cilët mund të përballen me largimin nga skuadra këtë verë.Real Madrid ka qenë i ndikuar nga Zidane që të nënshkruajnë lojtarë të rijnë këtë merkato të verës, shkruan GazetaBlic.Eden Hazard, Luka Joviq, Kylian Mbappe, Neymar, Mauro Icardi, Christian Eriksen dhe Paul Pogba, janë disa nga emrat më të përmendur që mund të transferohen tek skuadra ‘mbretërore’ këtë verë.

Zinedine Zidane po planifikon të shesë shumë lojtarë të tij dhe me parat e tyre të mund t’i transferoj dy ose tre lojtar të përmendur më lartë.Por në këto plane të tekniku, me gjasë Hazard do ta ketë vendin parë, pastaj me Pogba dhe lojtarët e tjerë.

Flash Lajme