Kompjuterët në të gjithë botën kanë ndaluar së punuari si duhet, pas një gabimi me shiritin e kërkimit në Windows.
Përdoruesit kanë vërejtur një problem në shiritin e kërkimit në sistemin operativ ‘Windows, që besohet të jetë shkaktuar nga një problem me shërbimet në internet të Microsoft, bën të ditur The Independent, transmeton lajmi.net.

Kreu i Huawei-t për Europën njoftoi sot se gjigandi kinez i telekomunikacionit do të instalojë njësi prodhimi në kontinentin europian, ndërkohë që grupi po përpiqet të luftojë presionin amerikan mbi vendet e bllokut për ta ndaluar kompaninë.

Facebook, një nga faqet më të njohura në botë të rrjeteve sociale, sot ka mbushur 16 vjeç.
Facebook u themelua nga Mark Zuckerberg dhe disa studentë të tjerë të Universitetit Harvard në dhomën e konvikteve universitare në 4 shkurt 2004.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All