Çmimet fillojnë nga 140 dollarë për Note 8 dhe 195 dollarë për Note 8 Pro.

Xiaomi prezantoi telefonin më të fundit të serive shumë popullore Redmi Note dhe ashtu siç Redmi Note 7 kishte kamër 48-megapiksel, Redmi Note 8 Pro ka sensor 64-megapiksel.