Sidoqoftë, rrjetet sociale janë bërë tashmë një nga format më të përdorura për njerëzit për të komunikuar me familjen, miqtë dhe kolegët.

Rrjetet sociale në kohët moderne, konsiderohen si pjesë e angazhimeve dhe jetës së përditshme.

Kompania prestigjioze e teknologjisë, Apple, ka nisur një plan riparimi falas për modelet iPhone 6 dhe iPhone 6S të cilat kanë probleme me mbushje të baterisë.

“Jo të gjithë iPhone 6 dhe 6S janë të përfshirë”, thekson uebfaqja “MacRumors”, që shton se telefonat më të prekur nga problemi janë shitur midis tetorit 2018 dhe gushtit 2019.

Kompania gjermane për prodhimin e automobilave ‘Volkswagen’ ka lansuar një koncept të ‘Golf Mk8’.
Para debutimit zyrtar që do të bëhet më 24 tetor, kompania thotë se Golfi i ri do të dalë në shitje në dhjetor të këtij viti, njofton lajmi.net.

Instagram sot është duke e prezantuar aplikacionin e ri të quajtur “Threads.”
Ky aplikacion është kryesisht për mesazhe, por i dizajnuar vetëm për shoqërinë tuaj të ngushtë. Për këtë aplikacion ka qenë duke u folur që nga gushti, por është fshehur nga ‘Instagram.

Flash Lajme