Me 710 kuaj-fuqi dhe makinë 4.0-litërshe, ‘McLaren 720’ nuk ka si të mos jetë kaq e shpejtë.Në një video të ngarkuar nga ‘Dragtimes’, ‘McLaren 720’ i modifikuar është parë në një pistë makinash, me qëllim që të tregojë performancën e jashtëzakonshme të tij.

Kësisoj, vetura falë veçorive që ka, arrin të kapë 100 km/h për 2.04 sekonda.

Ndiqeni videon më poshtë, për ta parë momentin kur prodhimi i ‘McLaren’ thyen rekordin.

Flash Lajme