Brendi Honor në Londër zbuloi zyrtarisht serinë e telefonit Honor 20, të përbërë nga modelet standarde dhe Honor 20 Pro.
Versioni standard Honor 20 ndryshon nga varianti Pro në fushën e kamerës së pasme.

Ai ka sensor Sony 48MP, por me një hapje më të ngadaltë f/1.8 dhe pa stabilizim të imazhit optik. Janë të pranishme edhe kamera 2MP makro dhe 16MP ultra-gjerë, me prekjen e telefoto-s duke u zëvendësuar nga një sensor thellësie.Ekrani Honor 20 është 6,26 inç me rezolucion 1080p + dhe një kamerë për selfi prej 32MP. Sensori i gjurmëve të gishtave gjendet në anën e kornizës, transmeton KosovaPress. Në këtë model të telefonit, procesori Kirin 980 kombinohet me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë për ruajtje. Honor 20 është më i hollë se modeli Pro, me thellësi prej 7,87 milimetra, por ka edhe bateri më të hollë, me kapacitet 3750mAh.

Flash Lajme