Aktivistja për ndryshimin e klimës, Greta Thunberg ka zbuluar në Instagram se beson se ajo kishte Covid-19, por që nga ajo kohë ka bërë një rikuperim.

Në një postim të ndarë të martën, Suedezja tha se ajo ishte e detyruar të izolohej pasi u kthye nga një udhëtim në Evropën qendrore dhe tha që ishte ‘jashtëzakonisht e mundshme’ që ajo kishte virusin,raporton “indy100”, transmeton lajmi.net.

Lëvizja e peshqve nëpër shtratin e detit “potencialisht pasqyron shpërnguljet e mëdha të Afrikës”, thonë studiuesit

Mijëra këmbë thellë në oqeanet larg bregdetit të Angolës në Afrikën Jugore, shkencëtarët kanë regjistruar lëvizje masive të specieve të ndryshme të peshkut nëpër shtratin e detit, raporton “Independent”, transmeton lajmi.net.

Pandemia Covid 19 që po izolon botën po shkakton pasoja fizike dhe psikologjike në njërëz. Vendin e ka kapluar qetësia dhe jo më kot është përkufizuar si”kohë lufte”, ku shumë njerëz po vdesin, shumë të tjerë janë të infektuar nga ky virus, shumica janë të izoluar nëpër shtëpitë e tyre .

Flash Lajme

Më të lexuarat