23:54 | 4 Janar 2021

Një helmetë greke, e cila thuhet se i përket shekullit i 4-të para Krishtit është gjetur në Kroaci. Mediat e huaja, bëjnë me dije se helmeta është gjetur në një varr në Zakotarac, në Dalmacinë e jugut dhe sipas arkeologëve ajo i përket një një luftëtari që është varrosur aty rreth 2000 vite më parë.

Nëse mendoni t’i dhuroni trëndafila dikujt, varësisht nga rasti dhe raporti që keni me të, duhet të zgjidhni edhe ngjyrën e trëndafilit.

Sigurisht, nëse ata kanë një ngjyrë të preferuar të trëndafilave, atëherë ju veçse e dini se cilën ngjyrë të zgjidhni, por nëse doni të bëni një buqetë si pas normave etike, atëherë ne jemi këtu për të iu ndihmuar

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All