Ndihmon nënë duke telefonuar gjyshen.
Një vajzë nga Anglia ka shpëtuar jetën e nënës së saj që u alivanos nga dehidratimi. Nëna e saj u rrëzua në dyshemenë e shtëpisë dhe dy vjeçarja me shumë zgjuarsi thërret gjyshen e saj, raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.


Samantha Mizen ishte vetëm me tre fëmijët e saj, që janë katër, dy dhe një vjeç, kur humbi kontrollin dhe mbeti pa ndjenja.
Sophia vajza e saj, e hapi telefonin me gishtin e nënës dhe më pas e telefonoi gjyshen, e cila kërkoi intervenimin e ndihmës së shpejtë.


Flash Lajme

Më të lexuarat