Natyra është komplekse dhe ka mekanizma të shumtë.

Me krijesat e saj të shumta, natyra na kujton që nuk jemi afër inteligjencës saj, kreativiteti dhe fuqisë, transmeton lajmi.net.

A keni parë ndonjëherë, apo dëgjuar për breshkat albino?

Nëse jo, do të mbeteni të mahnitur kur të shihni këto krijesa të bukura, që ndoshta mund të duken si dinosaur të vegjël, apo drangojë që keni pare në filmat e animuar.

These rare albino turtles seem to be made of flames – Yes For Trends

Albino Rhinoclemmys pulcherrima, të njohur si breshkat e pikturuara prej druri, janë një nga breshkat më të rralla në planet.

Në fillim jetonin në perëndim të Meksikës dhe në qendër të Amerikës, dhe kanë shenja të kuqe dhe të verdha në kokë dhe guaskë.

Apparently, Albino Turtles Look Like Fiery Dragons (18 Pics)

Breshkat jetojnë më shumë se 20 vite. Albinismi mund të ndodh tek njerëzit dhe tek kafshët, dhe mund të lë pigmente në lëkurë, sy dhe nganjëherë në flokë.

Breshkat Albino kanë sy të kuq, me një kombinim të ngjyrës portokalli në lëkurën e tyre dhe guaskë, ato janë thjeshtë të mrekullueshme. /Lajmi.net/


Flash Lajme

Më të lexuarat