Rroba tradicionale spektakolare të nomadëve nga Mongolia janë prezantuar në një seri fotosh portret.

Këto veshje shumëngjyrëshe dhe me shumë aksesore trashëgohen nga brezi në brez dhe visheshin kryesisht nga mbretër.

Fotografja Alessandra Meniconzi udhëtoi nga vendlindja e saj në Lugano, Zvicër për në qendër të Mongolisë për të bërë fotografitë.


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All