Binjakët: Kalimi i Diellit në Gaforre do të fillojë udhëtimin tuaj të ri astrologjik. Do të hapni sytë dhe do të vini re gjithçka që mungon në ekzistencën tuaj. Kjo energji do t’ju bëjë të vendosur dhe plot energji për projektet tuaja që kanë nevojë për një përkushtim të madh.

Të gjitha zgjedhjet e gabuara që keni bërë gjatë viteve të fundit gjithashtu do të ekspozohen.

Gaforrja: Do të filloni të shikoni përreth për të kuptuar se çfarë duhet të rregulloni në jetën tuaj. Në përgjithësi, ju do të punoni shumë për të rinovuar gjithçka. Disa situata ju kanë zhgënjyer dhe ju kanë bërë të pakënaqur, do të shndërrohet në karburantin e përsosur për të përmbushur punën tuaj dhe ambiciet sentimentale. Dielli në shenjë do të ndryshojë kartat në tryezë. Do të rinovoni pamjen, qëndrimin dhe mendimet tuaja. Kjo shtytje do t’ju lejojë të vëzhgoni gjithçka me qartësi dhe sinqeritet.

Ujori: Horoskopi i javës së ardhshme tregon se është një kohë e shkëlqyer për të kërkuar konfirmime dhe siguri në vendin e punës. Është një fazë rinovimi që do t’ju bëjë të analizoni përparësitë dhe gjërat që duhet të promovoni. Mund të lodheni shumë fizikisht prandaj mos e mbingarkoni veten me punë.

Shigjetari: Fillon një rigjenerim i vërtetë. Do të shijoni detajet që deri më tani ju kishin shpëtuar. Do të merrni vendime të rëndësishme me partnerin. Një shtëpi e re mund të jetë në planet tuaja. Do të gjeni një zgjidhje dhe do të vijnë garanci të rëndësishme ekonomike që do t’ju ndihmojnë. Do të jeni në gjendje të menaxhoni gjithçka në mënyrë të përsosur

Peshorja: Gjatë kësaj jave do të jeni në një pozicion shumë të mirë. Do përcaktoni qëllimet tuaja profesionale. Ndonjëherë do të ndjeheni të lodhur dhe të rraskapitur. Gjatë muajve të fundit ju keni lënë gjërat pas dore. Një aspekt dinamik astral mund t’ju ngrejë lart, por në të njëjtën kohë do t’ju bëjë të ndiheni pak të demoralizuar. Mos qëndroni pa bërë gjë, por punoni shumë për të zgjidhur gjithçka sa më shpejt të jetë e mundur. Do të keni vështirësi në marrjen e vendimeve të caktuara. Pasi të keni identifikuar qëllimet e duhura, ju do t’i zgjidhni në mënyrë perfekte.

Dashi: Nga kjo javë, veçanërisht në fundjavë, do të fillojë një ndalesë e vërtetë për ju. Ju duhet të rregulloni dhe të menaxhoni gjithçka që po ndodh në jetën tuaj. Do të shikoni më në thellësi për të kuptuar se si të përmirësoni dhe bëni që gjithçka të funksionojë. Ju do të keni nevojë për mbrojtje dhe gjithashtu do të mbështeteni nga të afërmit tuaj. Nuk do të jenë aspak ditë të këqija. Gjërat e reja do të promovohen. Hëna do të sjellë gjithçka në drejtimin tuaj dhe ju do të ndryshoni qëndrimin tuaj ndaj problemeve.

Demi: Do të keni shkëlqim falë kalimit të Diellit në Gaforre. Puna mund të ngadalësohej nga Mërkuri i pafavorshëm. Në kohën e duhur gjithçka do të funksionojë. Mërkuri do t’ju bëjë të mbyllur dhe të destabilizuar duke ju bërë të nisni një javë me disa vështirës, por nga mezi, Hëna do ju ndihmojë të jeni më mirë.

Peshqit: Ju jeni në fund të tunelit dhe do filloni të shikoni dritë. Nëse keni pësuar padrejtësi në punë ose në familje, shpërblesa është afër. Do t’i merrni të gjitha në dorë dhe do të filloni të tërhiqni gjithçka drejt jush. Do të arrini piketa të rëndësishme sidomos në fund të javës. Do të arrijnë konfirmimet ekonomike. Diçka do të zhbllokohet dhe do të keni gjithashtu një nxitje për të bërë një investim për të cilin keni menduar për ca kohë.

Luani: Do jetë një periudhë në të cilën ju do të krijoni një lloj buxheti për pjesën e mbetur të vitit. Do vlerësoni sukseset por mbi të gjitha dështimet që keni pasur deri më tani. Do të ndiheni sikur jeni në një udhëkryq. Dielli do të hyjë në shenjën pas jush, dhe në këtë fazë do të duhet të punoni për rregullimin e gjërave. Kohë pas kohe do ju duhet të përballeni me dështimet tuaja. Por kjo nuk duhet t’ju bëjë të mendoni se jeni mposhtur.

Virgjëresha: Do të keni një situatë sfiduese astrale. Nuk ka qenë një periudhë e lehtë, por me Diellin që hyn në shenjën e Gaforres, gjithçka do të jetë ngadalë e realizueshme. Ndërkohë, do të duhet të rezistoni dhe të prisni fundjavën, ku gjërat fillojnë të shkojnë në rrugën e duhur. Do keni probleme në dashuri, marrëdhënia juaj nuk po shkon mirë dhe do të duhet të merreni sa më shpejt me të.

Bricjapi: Sytë tuaj do të shikojnë me kujdes gjithçka që nuk është e nevojshme në jetën tuaj dhe që duhet të lihen pas. Do të duhet të zgjidhni më të mirën për veten tuaj. Duhet të gjesh një ekuilibër dhe të merresh me gjëra të ndryshme.

Akrepi: Do përjetoni një zhgënjim të thellë, në një kontekst sentimental ose profesional. Do ju bëjë të mos jeni shumë të sigurt dhe të pamotivuar. Punoni në imazhin dhe qasjen tuaj. Hëna nuk do të jetë e favorshme as nga ana fizike. Padurimi juaj nuk do t’ju sjellë dobi, mund të keni një reagim të keq ndaj kolegëve apo miqve tuaj.


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All