Një krokodil që peshon gjysmë ton u varros nga vendasit.

Zvarraniku me gjatësi 4,5 metra u kap nga fshatarët në Ishujt Bangka Belitung, Indonezi javën e kaluar sepse ata kishin frikë se bisha ishte një shpirt i lig, transmeton lajmi.net.

Kroki gjigant vdiq pasi u ndesh në rrjeta të veshura me briskë të mprehtë. Vendasit varrosën kokën dhe trupin veçmas sepse besojnë se kjo ndalon kafshën “demon” të kthehet tek “ndjekja” e tyre.

The 50-year-old beast was beheaded by the villagers who believed it was a ‘demon’

Para varrosjes, autoritetet arritën në vendngjarje dhe zbuluan se krokodili, u vlerësuar të ishte 50-vjeçar.

Gjuetarët u përpoqën të ngrinin zvarranikun gjigant, kështu që ata përdorën një buldozer për ta transportuar atë nga lumi në një fushë ku do të varroset.

Krokodili gjigant u varros pasi fshatarët morën pjesë në këtë ritual. /Lajmi.net/


Flash Lajme

Më të lexuarat