Piloti i një aeroplani të vogël u detyrua të bënte ulje emergjente në një autostradë të Minessotas.

Piloti u identifikua si 52-vjeçari Craig Gifford, një banor i Minneapolisit dhe pilot aerobatik.

Aeronautikët kanë komplimentuar aftësinë e tij për këtë ulje emergjente të rrezikshme, por të jashtëzakonshme sa i përket përfundimit.

Një veturë është goditur nga aeroplani, por që gjithçka ka përfunduar vetëm me dëme materiale.


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All