Lajme

Colors: Purple Color

Për shkak të patrullimit të përbashkët të KFOR-it me xhandarmërinë serbe, shefja e diplomacisë kosovare, Meliza Haradinaj Stublla doli kundër qëndrimit të Kryeministrit Avdullah Hoti.

Ajo kritikoi misionin e NATO-s në Kosovë, pasi tha se askush nuk ka autorizim të bëjë patrullime të përbashkëta me xhandarmërinë serbe.

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka nxjerrë në pah mospajtimet ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Ministra e Shëndetësisë sot ka bërë publike listën me emrat e laboratorëve të licencuar për kryerjen e testeve për Covid-19.

Përmes një komunikate të dërguar për media bëhet e ditur se, bordi për Licencim të Institucioneve Private Shëndetësore deri tash ka shqyrtuar 34 aplikacione (prej mbi 100 sa kanë aplikuar) të institucioneve private shëndetësore, të cilat kanë bërë kërkesa për lejimin e shërbimit të testimeve për SARS-Cov 2.

Reshjet e fundit të shiut me erëra dhe breshër në komunën e Shtimes kanë shkaktuar dëme materiale në shtëpi dhe kultura bujqësore.

Drejtori i Shërbimeve Publike, Hamëz Tërshani së bashku me zyrtarë komunalë dhe Njësitin Profesional për Zjarrfikje dhe Shpëtim, sot kanë vizituar vendet e prekura për të bërë vlerësimin e dëmeve të shkaktuara.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All