Lajme

Colors: Purple Color

Ky orar vlen deri në orën 06.00 te dites se neserme

Ky orar vlen deri në orën 06.00 te dites se neserme

Pas vendimit për kufizimin e lëvizjes së lirë nga ora 17:00 deri në ora 06:00, jo të gjitha barnatoret janë hapur gjatë orës kur është e kufizuar lëvizja në kryeqytet.

Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur mbledhjen e radhës ku ka aprovuar vendimin për shkarkimin e Bordit Drejtues të Shërbimit Klinik Universitar të Kosovës për arsye se nuk i ka përmbushur detyrat dhe përgjegjësitë e rëndësishme të përcaktuara me Statutin e SHSKUK-së dhe ka dështuar në arritjen e objektivave.Me po të njëjtin vendim Qeveria ka emëruar Bordin e Ri në përbërje Dr.

Lëvizja Vetëvendosje po i kërkon Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend se të kërkojë emra për kryeministër të ri. Nga Zyra për Media e VV-së kanë thënë se posa të përfundojë pandemia e Covid-19, Kosova duhet të hyjë në afatin kushtetues dhe të shpallen zgjedhjet e reja.

Nesër mot i ndryshueshëm

Nesër mot i ndryshueshëm

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës sot njoftoi se në vendin tonë nesë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende vende do të shoqërohen me riga shiu, kryesisht ne rrafshin e Dukagjinit.

Deklarata e plotë e Engelit:

“Të thuhet se SHBA-ja dhe Kosova kanë raport të ngrohtë dhe të afërt, do të ishte nënvlerësim i thellësisë së lidhjeve tona. SHBA-ja e ka udhëhequr fushatën për ta ndalur spastrimin etnik gjenocidal të Milosheviqit dhe ka qenë mikja më me ndikim dhe më konsekuente e Republikës sovrane dhe të pavarur të Kosovës.

Flash Lajme

Më të lexuarat