Një atentat ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Vlorë, ku në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasve E.M dhe S.M të cilët po udhëtonin me motor.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01.10 në fshatin Poro dhe si pasojë janë plagosur dy shtetasit, ku rrugës për në spital ka ndërruar jetë 22-vjeçari S.M, ndërsa shtetasi E.M, 32 vjeç, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Vlorë

Më datë 27.05.2019, rreth orës 01:10, në fshatin Poro (rrugë) në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë në drejtim të shtetasve E.M dhe S.M të cilët po udhëtonin me motorr.

Si pasojë të dy shtetasit janë plagosur, ku rrugës për në spital ka ndërruar jetë 22 vjeçari S.M, ndërsa shtetasi E.M, 32 vjeç, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Forca të shumta të Policisë Vlorë dhe FNSH-së po krehin  zonën, ku në fshatin Bishan është konstatuar duke u djegur një automjet tip Mercedes Benz, i cili dyshohet të jetë përdorur nga autori/rët.

Është ngritur një grup i posaçëm hetimor i cili vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Flash Lajme

Më të lexuarat