Mocioni i mazhorancës për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta deri tani ka marrë 34 firma deputetësh. Në krye të listës është Taulant Balla dhe Erjon Braçe, por vihet re mungesa e emrit të kryeministrit Edi Rama.

Mazhoranca miratoi të enjten në parlament edhe një rezolutë, kundër vendimit të Presidentit Ilir Meta, i cili shfuqizoi dekretin për zgjedhjet e 30 qershorit. Kryeministri Rama dhe mazhoranca e quajnë vendimin e Presidentit Meta anti kushtetuese.

1-Taulant Balla; 2-Erjon Braçe; 3-Eduard Shalsi; 4-Ervin Bushati; 5-Bledar Çuçi; 6-Antoneta Dhima; 7-Almira Xhembulla; 8-Adelina Rista; 9-Blerina Gjylameti; 10-Edlira Bode; 11-Eglantina Gjermeni; 12-Elisa Spiropali; 13-Elona Hoxha; 14-Evis Kushi; 15-Klodiana Spahiu; 16-Lindita Nikolla; 17-Milva Ekonomi; 18-Mimi Kodheli; 19-Mirela Kumbaro; 20-Ogerta Manastirliu; 21-Olta Xhaçka; 22-Senida Mesi; 23-Titiana Piro; 24-Vasilika Hysi; 25-Vilma Bello; 26-Ardiana Jaku; 27- Xhavit Busha; 28-Luan Duzha; 29-Bujar Çela; 30-Arben Kamami; 31-Anduel Xhindi; 32-Ilirjan Pendavini; 33-Ardit Konomi; 34-Florenc Spaho

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All