Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia u la ditën e sotme në arrest shtëpie nga Gjykata e Shkodrës, për atë që policia e quajti sulm ndaj KZAZ-së.

Me dhjetra qytetarë të Shkodrës dolën sot në mbrojtje të Spahias, duke kërkuar lirimin e tij mdërsa forca të shumta policie u vendosën në hyrje të gjykatës.

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një album me foto nga zhvillimi i gjyqit brenda dhe jashtë Gjykatë së Shkodrës, ndërsa shkruan:

“Një album me foto nga procesi i Edvin Kristaq Mafise kundër ish deputetit Spahia!

I pamposhtur para narkogjykatës Ish deputeti Bardh Spahia i thyen turinjte në sallën e narkogjygjit Edvin Kristaq Vjedhësit: “Procesi im është politik dhe Rama i ka ditët e numëruara”! Rama ik! Fitore! Sb”,- shkruan Berisha

Flash Lajme

Më të lexuarat