Ditën e sotme kryeministri Edi Rama pritet të mbajë një takim në Përmet, në kuadër të fushatës elektorale të 30 qershorit. Simpatizantë të opozitës, anë grumbulluar për të protestuar kundër tij.

Kryeministrit pritet të mbajë takim në Përmet dhe Gjirokastër, pasi për të dhe qeverinë zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor.

Opozita ndërkohë ka paralajmëruar se çdo ditë do të organizohen protesta ndaj Ramës, pasi sipas tyre ai duhet të ikë sa më parë.

Flash Lajme

Më të lexuarat