Rikthehet paniku nga tërmetet sërish në qytetin e Korçës. Vetëm ditën e sotme janë shënuar 4 goditje tërmeti, ndërsa magituda më e fortë e të cilave ka qenë 2.8.

Sipas informacioneve të deritanishme, lëkundjet nisën që pas mesnate dhe më pas vijuan deri në orët e para të mëngjesit të sotëm. Lëkundjet pasojnë ato të fillimit të muajit qershor, të cilat shkatërruan banesa të tëra në fshatrat Floq dhe Qafzezë.

Flash Lajme

Më të lexuarat